Choď na obsah Choď na menu
 


Nesúhlasím a Som Proti Zákonom...

Ahojte ľudia po dlhej dobe som sa rozhodla napísať sem nový príspevok a práve o nesúhlase proti 2 zákonom.

1.) Podľa zákonu č.282/2002Z.z, novelizovaný v r. 2010 a ešte raz upravený k 1. 1. 2012. Vo všetkých troch zneniach sú alogizmy, napríklad § 5 (1) Obec môže VZN vymedziť miesta kde:

a) je voľný pohyb psa zakázaný, 

b) vstup so psom zakázaný.

Názor kynológa Reného Pavlíka : Miesta vymedzene podľa ods. 1 musia byť viditeľné označené. Oproti tomu § 7 Priestupky, pod písmenom f) dovoľuje pokutovať držiteľa psa, ak nezabráni voľnému pohybu psa okrem priestorov na to určených. Už samotné určenbie priestoru je problematické a určenie činosti v tomto priestore je ťažko definovateľné. Potom aj pokuta je diskutabilná. Zákon ako to už v našich zemepisných šírkach býva zvykom, rieši iba povinosti jednej strany - majiteľ psa. Obec ich voči nemu nemá žiadnej úcty.

2) Druhý zákon 584/2004 Oprávnuje obec vyberať od vlastníka psa daň. Okrem toho, že tento zákon jednoznačne diskriminuje majiteľov psov, výška sumy v zákone.

 

Dobré teraz keď už viete s kým mate tu česť by som sa k tomu vlastnými slovámi vyjadrila:

Môj Názor: 

Prvý zákon: Dobré teda prvý zákon. Na prvom zákone je všetko veľmi komplikované. Pes nemôže vôbec mať žiadny pohyb, akoby bol nejaký papier ktorý pokojné leží dokým vy s ním nenarábate. Akože v niektorých kúskoch je zákone dobrý ale nemôžeme úplné obmedziť pohyb psovi. Ako som už tu raz hovoril : "Pes je živa bytosť, aj on si zaslúži ochutiť pocitom slobody." A preto by sa aj v niečom mala vláda ktorá zákony príma polepšiť. A mala by si uvedomiť čo to vlastne vymýšľa a podpisuje. Nemyslím si že tento zákon by tú mal zostať. Mal by sa trochu prerobiť.

Druhý zákon. Takže k tomuto zákonu sa rada vyjadrím. Vláda ktorá príma zákony zakazuje vecí ktoré sú pre ľudstvo akoby diskriminácia a vôbec nedbá na dnešnú situáciu ľudí. Vôbec ich nezaujíma že už maloleté deti fajčia ,fetujú a pijú. Mali by sa tomu venovať a nie len zvyšovať dane a vymýšľať zákony na ešte zhoršenie dnešnej situácii ľudí. Mali by starať o ľudí ktorý tú žijú. Teda mali by sa lepšie správať k chovateľom psov a byť neodbytný k mladým feťakom, fajčiarom a opilcom. A preto nikdy nemôžete predpovedať čo vláda znova predvedie na svojom sedadle. :) Viete čo my pripomína vláda, pripomína mi nesprávneho obhajca čo trestá nevinného a vôbec ani nemihne okom na toho pravého vinika. No čo smutné. Ale to je dnešná doba.

Ďakujem ľudom čo si aspoň niečo prečítali z môjho príspevku. Ďakujem. Vaša majiteľka org.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Recommendations: how to promote your animalsplays4ever.estranky.sk

(LatonyaDic, 26. 3. 2018 14:43)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can solve almost any anti-bot protection.
Captcha Solution Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8400 other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"